Strona tylko dla osób pełnoletnich.

my-shop-logo-1519559273.jpg

Czy masz ukończone 18 lat ?

TAK

NIE

Wino z winncy Fritz (małopolska) - Aureus - białe

Nowy

WINO BIAŁE WYTRAWNE
- cuvée prestige -

rocznik 2016

Więcej szczegółów

Ostatnie sztuki w magazynie!

59,00 zł

Opis

Rocznik2016
KolorBiałe
SmakWytrawne
Alkohol12%
SzczepSeyval Blanc,Johanniter, Muskat Odesski, Solaris
Pojemność0.75l
BukietGrusza, renkloda, brzoskwinia


Niepowtarzalny kupaż 4 szczepów; Seyval Blanc, Johanniter, Muskat Odesski i Solaris. Zapach owocowo-kwiatowy z nutami jaśminu, akacji i konwalii. W ustach świeże i rześkie z akcentami owoców cytrusowych, w głębi czają się nuty gruszy, renklody i brzoskwini. Wino o złocistej barwie, harmonijnym bukiecie, lekko mineralne i dobrze zrównoważone. Polecane do lekkich przystawek, mięsnych/rybnych/warzywnych - do wyboru, a także owoców morza oraz dań orientalnych.

O WINNICY:

Winnica FRITZ założona została w 2009 roku w unikatowym siedlisku na słonecznych stokach Paściej Góry w Chełmcu koło Nowego Sącza. Jak twierdzą znawcy od winiarstwa najważniejszym warunkiem sukcesu w uprawie winorośli jest terrior, czyli siedlisko - ziemia i mikroklimat. Południowo-zachodnia wystawa naszego stoku gwarantuje bardzo dobre nasłonecznienie, gleba posiada wyjątkowo korzystne składniki dla uprawy winorośli, a wyzsze połozenie pozwala uniknąć zastoisk mrozowych. Inspiracją do załozenia winnicy były wizyty w europejskich i polskich winnicach, oraz dobroczynne działanie wina na nasze zdrowie. Z miłośnika boskiego trunku, dzięki zdobytej wiedzy, praktyce i intuicji, stałem się kontynuatorem starej rodzinnej tradycji, która sięga korzeniami końca XVIII wieku, w czasy Monarchii Austro-Węgierskiej, kiedy mój przodek Antoni Fritz przybył z austriackiego Tyrolu i osiedlił się w tym regionie. Podjąłem się trudu kultywowania tradycji winiarskich, które on przywiózł, stąd nazwa winnicy - FRITZ.

Uprawiane są szlachetne krzewy winorośli, z których  wytwarzane są białe, różowe i czerwone wina. Są to odmiany dobrze znoszące nasz klimat i odporne na choroby. Szczepy na wino czerwone to niemiecki REGENT, CABERNET CORTIS, RONDO i francuskie szczepy LEON MILLOT i MARECHAL FOCH, a na wino białe francuski szczep SEYVAL BLANC, ukraiński MUSKAT ODESKI i niemieckie szczepy SOLARIS I JOHANNITER. Niewielka powierzchnia winnicy ma swoje zalety, można o nią zadbać jak o swoją rodzinę, obdarzyć miłością i pielęgnować z pasją. Ograniczono do minimum stosowanie chemii, choroby i szkodniki zwalczane są metodami naturalnymi, stosowane są opryski z kompostowanych ziół zalewanych deszczówką. Jak w relacjach rodzinnych - prawda, otwartość, staranie i cierpliwość. A Winorośle Rodzinne wymagają szczególnej troski, stąd też społeczna pasja Właścicieli i stworzenie FUNDACJI MADA opiekującej się osobami autystycznymi oraz ich rodzinami. W ramach Ogrodniczych Warsztatów Terapii Zajęciowej podopieczni Fundacji przyczyniają się do wielkiej wartości dodanej, uczestnicząc we wszystkich pracach pielęgnacji winorośli, a także przy zbiorach. Opisane powyżej reguły stosowanych zabiegów oraz inne metody i zasady uprawy klasyfikowałyby uprawę winorośli i produkcji wina w bardzo szerokim przedziale win określanych jako ekologiczne. Wiele zasad uprawy winorośli, oraz produkcji wina w WINNICY FRITZ spełnia te kryteria i rozpoczęliśmy procedurę pozyskania stosownych certyfikatów. Jednym z kryteriów jest możliwie szeroka bioróżnorodność gospodarstwa produkującego wino i akurat to kryterium spełniamy znakomicie